Pasją właścicieli grupy ZR Hotele jest sztuka. Jako uznani mecenasi kultury stworzyli w swoich obiektach miejsca spotkań artystów, którzy mają okazję pokazać swoją twórczość szerokiej publiczności.

Na terenie obiektów należących do grupy - goście mogą podziwiać rzeźby, obrazy i witraże znanych artystów. Najwięcej eksponatów jest zgromadzonych na terenie Dworu w Tomaszowicach.

Spotkania artystów

Właściciele grupy aktywnie wspierają rodzimych i zagranicznych twórców. Udostępniają przestrzenie zabudowań dworskich, hoteli, zamku, czy terenów zielonych i parku dla ich pracy twórczej oraz ekspozycji stworzonych prac. Spotkania artystów odbywają się cyklicznie i przyciągają pasjonatów sztuki.

Wystawy i wernisaże

Grupa ZR Hotele od wielu lat organizuje wystawy i wernisaże o różnej tematyce we współpracy m.in. Związkiem Polskich Artystów Plastyków, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, Zespołem Szkół Plastycznych w Częstochowie. Wystawy są dostępne dla gości obiektów grupy ZR Hotele, jak i dla lokalnej społeczności.

Miejsce Wystaw

Galeria Panorama

Miejsce Wystaw

Galeria Panorama to wielofunkcyjny obiekt o powierzchni ponad 1000 m2, który znajduje się na terenie Dworu w Tomaszowicach. Galeria została zbudowana z myślą o organizacji wystaw i wernisaży, z pełnym zapleczem technicznym dla organizatorów.

Dwór w Tomaszowicach

Muzeum Ratownictwa

Dwór w Tomaszowicach

Na terenie Dworu w Tomaszowicach powstało Muzeum Ratownictwa, które jest projektem realizowanym przez pasjonatów ratownictwa medycznego i właścicieli ZR Hotele. Na terenie parku znajduje się kolekcja historycznych pojazdów, takich jak: ambulanse, wozy strażackie, radiowozy policyjne, śmigłowce. W planach muzeum jest organizowanie cyklicznych spotkań edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego.

ZR HOTELE

Ul. Jodłowa 13
30-251 Kraków