Początkiem działalności Grupy była restauracja U Ziyada (obecnie ZIYAD Restaurant) na Zamku w Przegorzałach (obecnie Zinar Castle), która została otwarta w 1990 roku. Nazwa restauracji pochodzi od imienia jej założyciela - Ziyada Raoofa.

Kolejnym krokiem (2000 rok) było otwarcie odrestaurowanego XIX wiecznego obiektu dworskiego w Tomaszowicach i przywrócenie świetności terenom parkowym wokół dworu. Obecnie na terenie dworu znajdują się hotel - Dwór w Tomaszowicach i restauracja Nowy Spichlerz oraz wolno stojąca Oranżeria i Galeria Panorama, które są wykorzystywane do organizacji imprez i wydarzeń.

Następnie do grupy dołączyły obiekty: FOREST HOTEL (dawny Hotel Wolski) oraz Zinar Castle wraz z Basztą, znajdujące się na Wzgórzu Zamkowym w krakowskich Przegorzałach.

Do grupy należą również Pałac w Bobrku oraz Wyspa Biskupia w Karlinie.

NASZE MIEJSCA POWSTAŁY Z PASJI

DO GOŚCINNOŚCI, SMACZNEJ KUCHNI ORAZ CHĘCI ŁĄCZENIA LUDZI …

… To były główne idee Grupy ZR Hotele, które inspirowały jej założyciela – Ziyada Raoof, kiedy w 1990 roku otwierał swoją pierwszą restaurację w Polsce. Ziyad Raoof, to nie tylko założyciel grupy, ale również dyplomata, przedsiębiorca, kolekcjoner i mecenas sztuki. Jest On postacią szczególną i wyjątkową w środowisku Krakowa. Pochodzi z Kurdystanu Irackiego i Polskę (Kraków) wybrał na swój drugi dom, gdzie podjął studia doktoranckie na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jego największą pasją jest sztuka i kultura, które są obecne w obiektach grupy ZR Hotele i stanowią ważny element działalności grupy. We współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, Gazetą Wyborczą, Muzeum Narodowym, Willą Decjusza i innymi partnerami - zorganizował wiele imprez kulturalnych i naukowych, w których uczestniczyli znani naukowcy, artyści i dziennikarze, również z Kurdystanu i Iraku. Jako wyraz docenienia zasług Ziyada Raoofa w promowaniu i wspieraniu artystów został uhonorowany wieloma nagrodami, w tym tytułem Mecenasa Kultury Krakowa 2002.

Grupa ZR Hotele w mediach

Działalność grupy i jej założyciela została zauważona przez media. Pojawiły się liczne wywiady oraz informacje o wydarzeniach organizowanych przez grupę ZR Hotele.

ZR HOTELE

Ul. Jodłowa 13
30-251 Kraków