Wzgórze Zamkowe, to kompleks dwóch obiektów znajdujących się od siebie w odległości 200 metrów, otoczonych Lasem Wolskim. Wspólna oferta biznesowa, to 10 sal o różnej powierzchni i przeznaczeniu oraz kilka tarasów widokowych i 7 hektarów zielonych terenów.

To duży atut dla organizatorów konferencji i spotkań biznesowych, którzy szukają urozmaiconej oferty o dużym potencjale. Dwa obiekty w odmiennych stylach, dają możliwość organizowania wydarzeń o różnym charakterze - od kameralnych spotkań, konferencji, szkoleń, poprzez imprezy plenerowe, po uroczyste kolacje i spektakularne gale.

Wykorzystaj nasze 30. letnie doświadczenie, aby Twoje spotkanie było wyjątkowe i zapadające w pamięć. Powiedz nam o swoich planach i wspólnie przygotujemy najlepszy scenariusz Twojego wydarzenia.

Dziękujemy naszym partnerom biznesowym za wieloletnią współpracę.

Lokalizacja

15 min od ścisłego centrum Krakowa.

Strategiczne położenie na Wzgórzu Zamkowym w Krakowskich Przegorzałach, na południowo-zachodnim skraju Lasu Wolskiego, dzięki czemu Zamek wprost dominuje nad doliną Wisły. Z tarasu widokowego przy sprzyjającej pogodzie, podziwiać można Tatry, a dzięki lokalizacji od zachodniej strony – zachodzące słońce odbijające się w Wiśle w otoczeniu historycznego obiektu na wapiennej Skale Przegorzalskiej jest wprost zniewalające.

Architektura

Zamek położony jest na planie wydłużonego prostokąta wygiętego w kierunku doliny Wisły. Jest to gmach trzykondygnacyjny, przykryty dachem dwuspadowym, flankowanym z symetrycznie umieszczonymi ryzalitami. Bogate detale architektoniczne, obramowania drzwi, okien i tralki górnego tarasu wykonane z piaskowca, a także elewacje oraz jej fragmenty obłożone tą samą skałą osadową.

Monumentalność i dostojeństwo budowli podkreślają tarasy oraz arkady wyeksponowane od południowej strony, roztaczające się w kierunku Wisły.

Historia miejsca

Historia Zamku w Przegorzałach sięga pierwszej połowy XX w. Projekt zakładał utrzymanie budowli w estetyce z okresu romantyzmu, stylizowanej na nadreńskie zamki.

Zamek był siedzibą Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie został objęty patronatem Mecenasa Sztuki, Członka Rady Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz pełnomocnika Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce - Ziyada Raoofa, by od ponad 30 lat sukcesywnie poszerzać portfolio grupy ZR Hotele o unikalne miejsca takie jak m.in.: XIX-wieczny Dwór w Tomaszowicach, zabytkowa Baszta.


Widok

Zapierający dech w piersiach panoramiczny widok z historycznym zabarwieniem

Malownicza sceneria

Niepowtarzalny klimat

Finezyjne wnętrza

Po gruntownym remoncie i renowacji Zamek w Przegorzałach zachwycać będzie lekkością i wyrafinowaniem. Planowana przestrzeń utrzymana będzie w eleganckiej estetyce, inspirowanej nowoczesnymi stylami wnętrzarskimi. Wnętrza bazować będą na luksusowych materiałach, geometrycznych kształtach, wyrazistych wzorach i zdobieniach. Eteryczny i intymny charakter nadawać będzie mix faktur i materiałów w połączeniu z ażurowymi konstrukcjami. W części powierzchni zachowany zostanie wycinek historii, chociażby w postaci drewnianych stropów oraz ścian wykonanych z piaskowca.

Menu weselne

Za sprawą specjalnie przygotowanego menu, za które odpowiadają nasi szefowie kuchni, Goście mogą rozkoszować się fuzją smaków, celebrując wyjątkowe chwile wszystkimi zmysłami. Kunsztowność zamku dodatkowo wznieca blask historii, zapewniając pięciogwiazdkowy standard. Jako potwierdzenie naszej obietnicy - od kilkudziesięciu lat nasz Team tworzy wyjątkowe wydarzenia w Dworze w Tomaszowicach, realizując corocznie ponad 100 niezapomnianych wesel oraz goszcząc znamienite postacie ze świata sztuki, polityki i kultury.

Ceremonia zaślubin na tarasie z panoramicznym widokiem

Królewskie rozpoczęcie Waszego dnia

Wyjątkowy ślub w królewskim stylu na Wzgórzu Zamkowym z widokiem na panoramę Wisły oraz gór. Tutaj magia rozgościła się na dobre, a niecodzienność stała się codziennością. Spełniamy marzenia i przełamujemy schematy. Specjalnie dla Was rozjaśnimy niebo pokazami świetlnymi rodem z Hollywood, a uroczystości składania życzeń towarzyszyć będzie koncert kwartetu smyczkowego.

Wyjątkowe apartamenty

Będziemy mieć przyjemność gościć Was i Waszych Gości w 5-gwiazdkowym hotelu z pokojami posiadającymi osobne wyjście na tarasy, apartamentem z dodatkową wanną w pokoju z wybornym widokiem na otoczenie Zamku oraz niezwykłym apartamentem VIP na pierwszym piętrze z oddzielnym, prywatnym wejściem.

Wspólne śniadanie zjedzone przy akompaniamencie kojącej harfy to bez wątpienia idealne rozpoczęcie pierwszego wspólnego poranka po tym wyjątkowym dniu.

Umów się na spotkanie

i odkryj Zamek jako jeden z pierwszych Gości…

W Zamku nieprzerwalnie od 2019 r trwają kompleksowe prace wykończeniowe przez co nie można na co dzień podziwiać jego wnętrz. Chcemy by w dniu Twojego wesela, jego przestrzeń olśniewała swoja znakomitością w iście królewskim stylu. Pozwól nam dopieścić każdy szczegół, a póki co po daj się zaprosić do tajemniczej przestrzeni, przeżywając każdy etap prac wykończeniowych razem z nami.

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją każdą, nawet najmniejszą wątpliwość. Będzie nam niezmiernie miło się z Wami spotkać – nasz team pozostaje do Państwa dyspozycji.

+48 784 084 000

imprezy@zrhotele.pl

Sesja narzeczeńska i ślubna

Z czasem zapominamy, nawet niezapomniane… Fotografie pozostaną z nami na zawsze, uwieczniając to co najpiękniejsze! 

Sesja ślubna to wyjątkowa pamiątka na całe życie. Fotografie, do których będziemy wracać za kilka lat, niepodważalnie budzić będą wiele emocji i wzruszeń. Na najważniejszą sesje w życiu warto wybrać miejsce, które przede wszystkim podkreśli intymność i kameralność wydarzenia, odda klimat przyjęcia weselnego, a także wydobędzie to co najpiękniejsze między Parą Młodą. Wzgórze Zamkowe dzięki nienagannej architekturze, fenomenalnym widokom oraz otoczeniu Lasu Wolskiego stanowi idealną destynację na bajkową sesję marzeń.

Wybierz miejsce na Twoje wesele:

WZGÓRZE ZAMKOWE

ZAMEK W PRZEGORZAŁACH

więcej

ZABYTKOWA BASZTA

więcej

5 km od Krakowa

Dwór w Tomaszowicach

Oranżeria

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Galeria Panorama

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Spichlerz

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Park

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Porozmawiaj z nami o swoim weselu

Nasi specjaliści zorganizują Twoje wydarzenie

Odkryj więcej

Szukasz innych opcji?

Na terenie Dworu w Tomaszowicach ( 10 minut od Krakowa) jest wiele miejsc, w których możemy zorganizować Twoje przyjęcie.

Do wyboru mamy trzy niezależne obiekty: Oranżerię, Galerię Panorama oraz restaurację Nowy Spichlerz. A jeśli marzysz o przyjęciu w innej scenerii, to skorzystaj z pięknego, Dworskiego parku i altan.

ZR HOTELE

Ul. Jodłowa 13
30-251 Kraków