Wydarzenia

 

 

 

Nowa wystawa rzeźby w metalu na Zamku w Przegorzałach, w Hotelu Wolskim oraz w przestrzeni parkowej prezentuje twórczość Marioli Wawrzusiak, artystki odznaczającej się autentyzmem w podejściu do materiału i podejmowanych tematów.

 

Zapytaj zwierząt to na pierwszy rzut oka przewrotny tytuł wystawy - bo zwierzęta nie mogą przecież odpowiedzieć. Po dłuższym zastanowieniu, a przede wszystkim po osobistym kontakcie z rzeźbami, zamysł autorki staje się możliwy do realizacji. Okazuje się, że choć bez słów, zwierzęta mogą nam wiele przekazać zwłaszcza jeśli chodzi o nas samych. 

Rzeźby Marioli Wawrzusiak przemawiają do nas na wielu płaszczyznach: formą, kolorem, ekspresją. W postaciach zwierząt autorka ukrywa opowieść o człowieku, jego atawizmach, instynkcie i zachowaniach społecznych, które często nie uświadomione na co dzień, drzemią w każdym z nas. 

 

Autorka w swojej twórczości niezmiennie pozostaje w sferze kontrastu. Świadczy o tym wybór materiału, jako środka wyrazu, konsekwencja oraz sposób opracowania formy rzeźbiarskiej, w kontekście odniesień i tematów, które podejmuje. 

 

Metal  - materiał trudny w opracowaniu nie jest przypadkowym wyborem. Jak mówi sama autorka metal fascynuje ją, ponieważ jest pełen sprzeczności. Może być gorący i zimny, twardy i miękki, może wyrażać idee w nieoczywisty sposób.Artystka językiem metalu mówi o sprawach ważnych jak głód, lęk ale też zabawa czy troska.

 

Wyraża to w sposób charakterystyczny i nieoczywisty celowo pozostawiając bogatą strukturę materiału uwidaczniającą sposób pracy. Pozwalając na proces naturalnej korozji pokazuje walory metalu oraz jego zmienną naturę, nawiązując do przemijania a jednocześnie stałości i siły. Łącząc kontrastowo treść i formę uzyskuje ekspresję. 

  

Zachęcamy do wejścia w bogaty świat zwierząt oraz ludzi i rozmowę - może nie z rzeźbami, ale poprzez nie – z samym sobą. 

  

 W recepcji Hotelu Wolskiego oraz w Zamku w Przegorzałach dostępne są katalogi z wystawy - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogami.

Zapytaj zwierząt | Mariola Wawrzusiak | Wystawa do 31.05.2019

Skontaktuj się z nami

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

+48 12 419 20 00
marketing@zrhotele.pl

Ważne! Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. » Rozumiem, zamknij komunikat