Wydarzenia

 

 

 

13 stycznia 2019 roku miał miejsce wernisaż wystawy Magdaleny Cisło zatytułowanej Kształty emocji. Liczne rzeźby zostały wpisane w scenerie holu głównego Zamku w Przegorzałach oraz znajdującego się nieopodal lobby Hotelu Wolskiego.

 

Data wernisażu okazała się datą nieprzypadkową, gdyż jak zapewnia artystka na przekór wszelkim utartym schematom liczba 13 stanowi jej, swego rodzaju „talizman”. Tak też, w to niedzielne popołudnie nastąpiła symboliczna kumulacja, 13 styczeń będący 13 dniem roku oraz ul. Jodłowa 13 przy, której mieści się Zamek goszczący w swych murach wspomnianą wystawę. Zwieńczeniem tej jakże sprzyjającej numerologi, jest fakt, że datą urodzin artystki jest 13 maj.

 

Staranny wybór daty zaowocował równie starannie przygotowaną wystawą, na której zostały zaprezentowane prace wykonane na przestrzeni trzech ostatnich lat, obejmujące cykle Introspekcje, Zmagania, Tchnienie, Trudne relacje, Znamię oraz Kolaże przestrzenne.

 

Nie lada wyzwaniem okazało się, ulokowanie tych licznych prac w przestrzeniach pełniących na co dzień funkcje użytkowe. Finalnie ekspozycja zdaje się stanowić integralną cześć zastałej przestrzeni. Zdanie to podziela sam właściciel kompleksu zamkowo - hotelowego Ziyad Raoof, tak też po zakończeniu wernisażu część prac pozostanie w depozycie zamkowym. Natomiast rzeźba Otwarta z cyklu Introspekcje dołączy do prywatnej kolekcji Pana Ziyada.

 

Artystka za sprawą dbałości o warsztat, połączenia ze sobą materiałów wcześniej ukształtowanych oraz klasycznych metod rzeźbiarskich, wydobywa na światło dzienne nowe wartości, spajając w sobie pierwiastki przemijania i powstawania „nowego” jednocześnie. Tematyka prac odnosi się do niematerialnej strefy życia ludzkiego, stąd też tytuł wystawy Kształty emocji. Wśród licznych materiałów, którymi Magdalena Cisło z sukcesem posługuje się w celu „opisania” wyżej wspomnianych emocji, zauważamy min.: metal, szkło ceramikę, drewno, tkaninę, lustra.

 

Swoją wystawę Magdalena Cisło opisuje w sposób następujący : ,,Kształty emocji to moja formalna - rzeźbiarska opowieść o delikatnej emocjonalnej konstrukcji człowieka, która stanowi fragment szkieletu naszego istnienia. Język abstrakcyjnej formy rzeźbiarskiej jest dla mnie jedynym sposobem umożliwiającym porządkowanie wewnętrznego chaosu myśli i uczuć. Wyobrażenie emocji pozwala je oswoić, poznać i przekazać w nadziei na zrozumienie lub odniesienie odbiorcy do własnych odczuć. Każdy z nas jest inny, inaczej patrzy na świat, dzięki czemu może na własny sposób odkrywać świat sztuki.”

Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2019r. Jak podkreślił sam organizator wydarzenia Ziyad Raoof, wystawa ta stanowi początek dla dalszych działań wystawienniczych w tym miejscu.

  

Magdalena Cisło pochodzi z Rzeszowa.

W latach 2007 - 2012 odbyła studia na Wydziale Rzeźby w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z medalem Rektora ASP w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Pola działań twórczych to przede wszystkim rzeźba oraz rysunek. Uczestniczka plenerów rzeźbiarskich, brała udział

w targach, sympozjach, oraz wystawach w kraju i za granicą. Obecnie pracuje w krakowskiej ASP na stanowisku adiunkta w Pracowni Rzeźby w Drewnie na Wydziale Rzeźby.

 

 W recepcji Hotelu Wolskiego oraz w Zamku w Przegorzałach dostępne są katalogi z wystawy - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogami.

Kształty emocji | Magdalena Cisło | Wystawa do 28.02.2019

Skontaktuj się z nami

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

+48 12 419 20 00
marketing@zrhotele.pl

Ważne! Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. » Rozumiem, zamknij komunikat